Tibbiyot tashkilotlarini litsenziyalash va akkreditatsiyalash markazida "Apollo Hospitals International" (Hindiston)ning Xalqaro yo‘nalish bo‘yicha bosh ijrochi direktori Y. Subramanyam boshchiligidagi delegatsiya bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Unda Tibbiyot tashkilotlari assotsiatsiyasi vakillari ham ishtirok etdi.
Muloqot davomida mehmonlar O‘zbekistonda telemeditsina sohasida qator loyihalarni amalga oshirish rejalari haqida ma’lum qilib, telemeditsina xizmatlarini tashkil etishning huquqiy asoslari hamda amaldagi litsenziyalash talablari yuzasidan qiziqish bildirdi.
Markaz hamda Tibbiyot tashkilotlari assotsiatsiyasi mutaxassislari tomonidan telemeditsina faoliyatiga oid amaldagi normativ-huquqiy hujjatlar, litsenziyalash talablari hamda mazkur yo‘nalishda faoliyatni tashkil etish tartibi bo‘yicha batafsil ma’lumot berildi.
Uchrashuv yakunida tomonlar sog‘liqni saqlash sohasidagi istiqbolli yo‘nalishlar, jumladan telemeditsinani rivojlantirish masalalari yuzasidan fikr almashdi.

The Center for Licensing and Accreditation of Medical Organizations hosted a meeting with a delegation from Apollo Hospitals International (India), led by Y. Subramanyam, Executive Director for International Business. Representatives of the Association of Medical Organizations also took part in the meeting.
During the discussions, the delegation shared its plans to implement telemedicine projects in Uzbekistan and expressed interest in the legal framework governing telemedicine services, as well as the country's current licensing requirements.
Specialists from the Center and the Association provided detailed information on the applicable legal regulations, licensing requirements and procedures for organizing telemedicine activities.
The meeting concluded with an exchange of views on promising areas of healthcare development, including the advancement of telemedicine.