Tibbiyot tashkilotlarini litsenziyalash va akkreditatsiyalash markazi Tibbiyot tashkilotlarini akkreditatsiyalash Milliy standartlarini amaliyotga joriy etishda yagona yondashuvni shakllantirishga qaratilgan yangi dasturni muvaffaqiyatli yo‘lga qo‘ydi.
Dastur doirasida Samarqand shahrida faoliyat koʻrsatayotgan "Meros International Hospital" klinikasi mutaxassislari Toshkent shahridagi ko‘p tarmoqli xususiy tibbiyot muassasasi – “M-Clinic”da bo‘lib, Milliy akkreditatsiyaga tayyorgarlik doirasidagi amaliy mashg‘ulotlarda faol ishtirok etdi.
Markaz ekspertlari tomonidan olib borilgan amaliy mashgʻulotlar nafaqat tajriba almashish, balki Milliy standartlarning amaliy jarayonlarda qanday joriy etilishini kuzatish, zamonaviy boshqaruv, xavfsizlik va sifat bo‘yicha ilg‘or yondashuvlarni o‘rganish uchun ham muhim maydon bo‘ldi.

Центр лицензирования и аккредитации медицинских организаций успешно внедрил новую программу, направленную на формирование единого подхода к практическому применению Национальных стандартов аккредитации медицинских организаций.
В рамках программы специалисты самаркандской клиники “Meros International Hospital” посетили многопрофильное частное медицинское учреждение “M-Clinic” в городе Ташкент и активно участвовали в практических занятиях по подготовке к Национальной аккредитации.
Практические занятия, проведённые экспертами Центра, стали не только площадкой для обмена опытом, но и предоставили возможность увидеть, как Национальные стандарты внедряются в реальных рабочих процессах, а также изучить современные подходы в управлении, безопасности и качестве.